KURZ SHAOLIN KUNG-FU BRNO NÁBOR  OD 11 ZÁŘÍ 2023

K dispozici máme svojí tělocvičnu v centru Brna vedle LETMA u hlavního nádraží, budova bývalého dopravního podniku. MAPA JOSEVSKÁ 15 v 1. patře.

Styl Shaolin je nejstarším a nesmírně bohatým stylem wushu. Shaolin wushu (Shaolinquan) je termín pro styly, které vznikly, či se vyvíjely v klášteře Shaolin. Shaolinquan patří mezi nejstarší větve wushu a podle legendy stál u jeho zrodu indický mnich Bodhidharma (čínsky Da Mo).
Bodhidharma přišel do Číny kolem roku 527 a usadil se v klášteře Shaolin. Vytvořil zde pro mnichy sérii cvičení, která sloužila k zocelení těla a ducha. Nejznámější z nich je Yijinjing (Přeměna svalů a šlach) a Luhan shibashou (18 pohybů Luohan). Předpokládá se, že právě tato cvičení položila základ shaolinského wushu.
Do kláštera se často uchylovali putující léčitelé, učenci i slavní bojovníci. Mniši tak od nich získávali zkušenosti a obohacovali své znalosti. Za vlády dynastie Ming (1368-1644) vstoupil do kláštera Que Yuan, který rozšířil 18 technik Luohan na 72. Později Que Yuan vyvinul systém boje, který proslul pod názvem Wu xing (5 zvířecích forem). Ke konci panování dynastie Ming se v Shaolinu vyvinulo na 300 různých forem.
Specifickým rysem Shaolin wushu je klesání a zvedání, pohyby vpřed a vzad, všechny pohyby se dějí v přímé linii. Jelikož byla tato škola určena jako průprava do bitev, jsou všechny techniky založené na rychlosti, tvrdosti a přímosti. Shaolinští mniši vyvinuli mnoho různých zbraní. Po dynastii Song (960-1279) jich bylo více než 120. Mezi nejpoužívanější patří: qiang (kopí), jian (meč), gun (tyč), dao (šavle), jiujiebian (devítičlánkový bič), dadao (halapartna) a další.

Neodmyslitelnou součástí je trénink ať už tvrdého či měkkého qigongu (práce s energií qi), protože bez meditace a vnitřního tréninku by bylo shaolinské umění pouze určitou formou cvičení, nikoli skutečným uměním. Měkký qigong má relaxační a meditační charakter. Nejtypičtějším příkladem je meditace v sedě, která rozvíjí schopnost koncentrace a klidu. Její pravidelné cvičení rozvíjí a udržuje vitallitu. Tvrdý qigong naopak rozvíjí tvrdost a odolnost těla.Vznikal v klášteře Shaolin v provincii Henan. Styl Shaolin je specifický, pohyby jsou tvrdé a plné síly, útok i obrana jsou propracované. Prakticky je velmi dobře aplikovatelný.Techniky se vyznačují přímočarostí a rychlým rytmem, střídaní tenze a uvolnění je výrazné. V sestavách dominuje tvrdost, energie qi je řízena myslí. Sestav stylu Shaolin je mnoho a rovněž rejstřík zbraní je bohatý: krátké zbraně jako šavle, meč, dýka,..., dlouhé zbraně jako např. kopí, hůl, sudlice, halapartna, srpovitá sudlice... dále z párových zbraní je to pár mečů, pár šavlí, pár bičů, pár háků, pár sudlic, kopí se dvěma hroty, šavle s bičem atd. K měkkým zbraním naleží třidílná tyč, devítičlánkový bič, čepel na provaze, měkká hůl Cvičení ve dvojicí zahrnuje boj beze zbraní a se zbraněmi.Sestavy Shaolin se již rozšířily do celého světa.
Dahong quan (Ta chun- čchuan), Xiaohong quan (Šiaochun-čchuan), Tongbi quan (tchunkpi - čchuan), což lze do češtiny přeložit jako Styl sedmi hvězd, Černý drak vychazí z moře, Šestero harmonizování, Osmnáct rukou. Shaolin je typický svými kopy, údery a shozy, jeho cvičením se upevňuje síla, získává zručnost a učí zvládat bojové situace.

Našim učitelem stylu Shaolin je- Mistr Qin Ming Tang

Mistr Qin Ming Tang (čchin ming tchang) rodák z provincie He-nan je představitelem 31. generace kláštera Shao-lin. Stylům čínského Wu-Shu se naučil od svého otce. O jeho kvalitách svědčí mnoho úspěchů na soutěžích a to jak ve cvičení sestav beze zbraně, se zbraněmi, tak i v boji. Dále je představitelem 20. generace Chen Tai-Ji. V neposlední řadě byl jmenován vzorným rozhodčím a každoročně oceněn titulem "Vzorný cvičitel školy Wu-Shu provincie He-nan".

KDE CVIČÍME

K dispozici máme svojí tělocvičnu v centru Brna vedle LETMA u hlavního nádraží, budova bývalého dopravního podniku. MAPA JOSEVSKÁ 15 ve 2. patře.

 

  PONDĚLÍ ÚTERÝ STŘEDA ČTVRTEK
         
16.00 17.00 Shaolin
začátečníci
Shaolin 
začátečníci
Shaolin děti od 6 let do 12.let 16.00 - 17.00 hod.
Shaolin začátečníci
17.00 18.00 Shaolin
 začátečníci

 
Sanda
čínský boj
(páky.hody,box)

začátečníci 
Shaolin začátečníci
SHAOLIN KUNG FU
ZAČÁTEČNÍCI
17.00 18.00
18.00 19.00 Shaolin  pokročilí   Shaolin začátečníci  
19.00 20.00        
20.00 21.00      

CENÍK KURZŮ SHAOLIN

CENÍK CVIČENÍ OD 15 LET

Cena na pololetí (5 měsíců) lekce 1x  týdně 4900 Kč.

Cena na 3 měsíce lekce 1x týdně 3000 Kč. 

Cena na celý školní rok 10 měsíců  2x týdně 9000 Kč.

Cena na pololetí (5 měsíců) lekce  3x týdně 6500 Kč.

Cena na celý školní rok 10 měsíců  3x týdně 12.000 Kč.

DĚTI DO 15 LET PLATÍ 3500,- KČ NA PŮL ROKU TRÉNINK 1X TÝDNĚ, TRÉNINK 2X TÝDNĚ 3900

 DALŠÍ PODROBNÉ INFORMACE ONLINE PŘIHLÁŠKA, CENÍK CVIČENÍ, KDE CVIČÍME, ROZVRH


Kontakt: Martin Rohel email: wushu@wushuakademie.cz tel:603 304 265

 

Wushu Akademie

Martin Rohel
tělocvična vedle LETMA
u vlakového nádraží
Josefská 15, BRNO
Tel: 603 304 265 wushu@wushuakademie.cz
Vytvořeno službou Webnode