San Da čínský BOX ÚTERÝ V BRNĚ OD 17.00-18.00 HOD.

K dispozici máme svojí tělocvičnu v centru Brna vedle LETMA u hlavního nádraží, budova bývalého dopravního podniku. MAPA JOSEVSKÁ 15 ve 1. patře. Každý kdo se přihlásil do některého z kurzů příjde na svojí hodinu v den dle rozvrhu OD 9. září 2015 viz. níže tabulka rozpis cvičení 2015.

San Shou je čínský termín složený ze dvou části. První část san znamená „volnost“, druhá shou označuje „ruce“. San Da je synonymum ke slovu San Shou, kde da je výraz pro „úder“ a „útok“. Ať použijeme slovo San Shou nebo starší výraz San Da, v obou případech to znamená, že mluvíme o flexibilní aplikaci bojových znalostí nebo volném boji.

Je to plnokontaktní bojový sport vycházející z tradičního čínského Wushu a čerpá z jeho nezměrného bohatství. Od roku 1991, kdy se konal světový šampionát ve Wushu, je pravidelnou součástí všech následujících soutěží. V současné době je provozován ve více než 70 státech světa.

San Shou přesahuje hranice a spojuje různé styly bojových umění, zdůrazňuje praktičnost, všestrannost a komplexnost použitelných technik. Primárně je zde zastoupena celá škála úderů, kopů, shozů, podmetů a možnosti zachycení a strhnutí na zem. To vše dává boji vysokou míru reálnosti. Je chybou si myslet, že San Shou je jen další Kickbox, protože strategie boje je daleko rozmanitější a rozsah použitelných technik mnohem větší.

Trénink San Shou je zaměřen převážně na tyto 4 bojové zručnosti:
„Da“ – (Údery) pěst, dlaň, loket, prsty a hlava
„Ti“ – (Kopy) kopy, podmety, kolena a přískoky
„Shuai“ – (Hody, vržení) zachycení, vržení a shozy
„Na“ – (Uchopení, zajištění) páky na klouby, kontrola soupeře

V Číně se říká: „San Shou shi Wushu de Jinghua“ — San Shou je jádro (podstata) Wushu.

Text převzat ze stránek WUSHUCENTRA.  

PŘIHLÁŠKA NA KURZ SANDA - ČÍNSKÝ BOJ

  PONDĚLÍ ÚTERÝ STŘEDA ČTVRTEK
17.00
18.00
  SANDA
ZAČÁTEČNÍCI
   

 CENA:  1X TÝDNĚ NA 3 MĚSÍCE 1400,- Kč.

           1X TÝDNĚ NA 5 MĚSÍCŮ 2100,- Kč.

          

 

Wushu Akademie

Martin Rohel
tělocvična vedle LETMA
u vlakového nádraží
Josefská 15, BRNO
Tel: 603 304 265 wushu@wushuakademie.cz
Vytvořeno službou Webnode